Iecienītākās latviešu filmas

Nezinu kāpēc, bet tieši latviešu filmas ir tādas, kuras var skatīties neskaitāmas reizes. It kā jau liekas – filma jau ir redzēta, un nekādu lielo interesi tā nesagādā. Tā pārsvarā ir ar dažādām ārzemju filmām, bet latviešu filmas – tās ir vērtības, kuras nekad neizzudīs.

Kā vienu no visiecienītākajām un vispopulārākajām filmām vispirms varētu minēt režisora Jāņa Streiča 1981. gadā uzņemto filmu – komēdiju “Limuzīns Jāņu nakts krāsā”. Domāju, ka šeit nevajadzētu aizrauties ar filmas sižeta pārstāstīšanu, jo ikviens īsts latvietis ir redzējis šo filmu. Tiem, kas vēl nav redzējuši šo filmu, ir īstais laiks to noskatīties.

Šajā filmā spēlējuši vienkārši izcili aktieri – Olga Dreģe, Uldis Dumpis, Baiba Indriksone, Ēvalds Valters, Romualds Ancāns, Lilita Bērziņa u.c.

“Limuzīns Jāņu nakts krāsā” ir stāsts par īstiem latviešiem, to divkosību, mantkārību, alkatību un arī neprātīgu iemīlēšanos.

Kā vēl vienu iecienītu un populāru filmu var minēt “Dāvana vientuļai sievietei”, kura tika uzņemta 1973. gadā Rīgas Kinostudijā, pateicoties tās režisoram Ērikam Lācim. Ir diezgan interesanti un smieklīgi paskatīties, kā cilvēki padomju laikā mēģināja tikt pie lepnas tā laika automašīnas “Volga”, cenšoties to pat nozagt.

Šajā filmā var sastapt tādus pazīstamus aktierus kā Viju Artmani, Leonu Krivānu, Veltu Skursteni, Egonu Maisaku, Hariju Liepiņu u.c.

  1. gadā tika uzņemta vēsturisko piedzīvojumu filma “Vella kalpi” pēc Rutku Tēva romāna “Trīs vella kalpi” motīviem. Filmas režisors ir Aleksandrs Leimanis. Pēc diviem gadiem filmai iznāca turpinājums ar nosaukumu “Vella kalpi Vella dzirnavās”.

“Vella kalpi” ir stāsts par Latvijas vēsturi 17. gadsimtā, kad notika zviedru – poļu karš.

Šajā filmā ir spēlējuši populāri aktieri – Olga Dreģe, Haralds Ritenbergs, Artūrs Ēķis, Ēvalds Valters, Egons Beseris, Baiba Indriksone, Kārlis Sebris, Eduards Pāvels, Haralds Ritenbergs u.c.

Iecienīts latviešu daudzsēriju televīzijas seriāls latviešu vidū ir “Ilgais ceļš kāpās”, kurš tika uzņemts 1981. gadā Rīgas Kinostudijā. Tās režisors ir Aloizs Brenčs. Šī seriāls galvenokārt ir par mīlestību.

Šajā seriālā ir piedalījušies tādi aktieri kā Lilita Ozoliņa, Jozs Kiseļus, Alfrēds Videnieks, Romualds Ramanausks, Voldemārs Šoriņš u.c.

Bērnu vidū ir iecienīta tāda filma kā “Sprīdīts”, kura tika uzņemta 1985. gadā, un šīs filmas režisors ir Gunārs Piesis. Šī filma ir stāsts par kādu puisi Sprīdīti, kurš devās meklēt laimi pasaulē, bet beigās viņš saprata, ka laimīgā zeme patiesībā ir mājās un ka vislabākie un vismīļākie cilvēki ir tuvinieki.

Šajā filmā ir spēlējuši tādi aktieri kā Ronalds Neilāns, Dace Gasjuna, Miroslava Součkova, Juris Strenga, Dzintra Klētniece u.c.

Lielu ietekmi latviešu vidū ir ieņēmusi tāda filma kā “Emīla nedarbi”, kura tika uzņemta 1985. gadā Rīgas kinostudijā. Šīs filmas režisors ir Varis Brasla.

Šī filma ir stāsts par Svensonu ģimeni, kurā ir tēvs, māte, meita Ida un dēls Emīls. Laikam ejot, Emīls “nogāž” visādus podus, par kuriem ikviens – gan liels, gan mazs – var pasmieties.

Šajā filmā ir piedalījušies tādi aktieri kā Māris Zonnenbergs – Zambergs, Harijs Liepiņš, Madara Dišlere, Dace Eversa, Uldis Dumpis, Diāna Zande, Rūdolfs Plēpis, Ēvalds Valters, Vija Artmane u.c.

Iepriekš tika aprakstītas tikai dažas no pagājušā gadsimta filmām, taču Latvijā bija un vēl aizvien tiek filmētas visdažādākās filmas – “Mammu, es Tevi mīlu” (2013), “Es mīlu jūsu meitu” (2004), “Rīgas sargi” (2007), “Rūdolfa mantojums” (2010), “Sapņu komanda 1935” (2012) u.c.

One thought on “Iecienītākās latviešu filmas

  1. Pingback: Iecienītākās Ziemassvētku filmas un animācijas filmas – FILMAS ONLINE

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *