Skatītākie televīzijas kanāli Latvijā pēdējo gadu laikā

Katru gadu, pateicoties kompānijai “TNS Latvia”, jau kopš 1999. gada tiek veikti dažādi televīziju auditoriju mērījumi. Šos mērījumus veic, izmantojot speciālu tehnisko aprīkojumu – TV Metrus. Ar šo ierīci var noteikt vairākas lietas, tajā skaitā arī skatītākos televīzijas kanālus.

Visskatītākais televīzijas kanāls Latvijā jau piecus gadus ir TV3. TV3 pieder uzņēmumam Modern Times Group (MTG), kas ir Zviedrijas mediju kompānija.

TV3 visi raidījumi un pārraides tiek pārraidītas latviešu valodā vai ar latviešu subtitriem. Tajā tiek pārraidīti dažādi ārzemju un latviešu raidījumi, multfilmas, filmas, seriāli u.c., kā arī dažādas TV3 veidotas pārraides – seriāli (Ugunsgrēks), informatīvie raidījumi (Bez Tabu), izklaides raidījumi (Precētie pret brīvajiem) u.c.

TV3 sauklis ir “Prieks kopā būt!”

No TV3 neatpaliek arī tādi televīzijas kanāli kā Pirmais Baltijas kanāls (PBK) un Latvijas Televīzijas 1. kanāls (LTV1).

Pirmo Baltijas kanālu (krievu: Первый Балтийский канал) ir iecienījuši Latvijā dzīvojošie krievi, jo visas pārraides šeit notiek krievu valodā, bet, neskatoties uz to, šis kanāls veido Latvijas ziņas – pārsvarā cilvēki šeit tiek informēti par izglītību, par Latvijas vēsturi u.c.

Kanāls “LTV1” ir Latvijas nacionālais kanāls, kurš par galveno uzdevumu izvirzījis nacionālo vērtību uzturēšanu. Kanāls piedāvā visdažādākās pārraides – informatīvos raidījumus (Rīta Panorāma), dažādus analītiskos raidījumus, dokumentālos un izklaidējošos raidījumus, kā arī pārraides bērniem, pusaudžiem un jauniešiem. LTV1 pieder 1954. gadā dibinātai Latvijas Televīzijai (LTV).

Savā ziņā lielu popularitāti ieguvis ir kanāls LNT (Latvijas Neatkarīgā Televīzija). LNT tika izveidots 1996. gadā, apvienojoties diviem TV kanāliem – Picca TV un NTV-5.

LNT piedāvā dažādus daudzpusīgus raidījumus – ziņas, humora šovus, filmas, seriālus, mūzikas šovus, animācijas filmas un izklaidējošas pārraides. Šis kanāls izceļas arī ar dažādiem sabiedriskās iniciatīvas projektiem. Kā piemēru šeit var nosaukt labdarības akciju “Eņģeļi pār Latviju!”

LNT sauklis ir “Tava televīzija no sirds!”

Latvijā dzīvojošo krievi ir atzinuši arī tādu televīzijas kanālu kā НТВ Мир (NTV Mir) – visas pārraides šeit notiek krievu valodā Šis kanāls, atšķirībā no pārējiem kanāliem, visvairāk uzmanības ir veltījis ar politiku nesaistītu tematu atspoguļojumam, tā kā līdz ar to tieši šajā kanālā, salīdzinot ar citiem kanāliem, ir samērā augsta pārraižu daudzveidība.

Lielu popularitāti ir ieguvis arī tāds kanāls kā RTR Planēta. Šis kanāls ir līdzīgs iepriekš aprakstītajam Pirmajam Baltijas kanālam.

Gan krievi, gan, varētu teikt, arī latvieši ir iecienījuši televīzijas kanālu 3+, kurā tiek pārraidītas dažādas pārraides – Krievijas izklaides pārraides, humora šovi, spēļu translācijas, mākslas un animācijas filmas, dažādi seriāli u.c.

Vairāki cilvēki ir iecienījuši tādu kanālu kā RenTV Baltic. Kanāls saviem skatītājiem piedāvā dažādas filmas, dokumentālās filmas, seriālus, izklaidējošas pārraides u.c.

Gribētu pieminēt arī tādus kanālus kā TV6 un LTV7.

TV6 varētu uzskatīt izklaidējošu kanālu, kas Latvijā pārraida savas pārraides kopš 2007. gada 22. aprīļa. Šis kanāls saviem skatītājiem piedāvā pārsvarā dažādas ārzemju izklaidējošas pārraides, filmas, TV šovus un seriālus latviešu valodā vai ar latviešu subtitriem. TV6 pieder uzņēmumam MTG.

Kanālu “LTV7” varētu uzskatīt par sporta kanālu (izmanto totalizatoru, lai liktu sporta likmes), jo neviens sporta notikums pasaules līmenī nav iedomājams bez LTV7 tiešraidēm un vairāku ekspertu komentāriem. LTV7 bieži vien pārraida arī zinātniskus raidījumus, tāpēc šis kanāls ir saistošs ikvienam pētniekam. Tāpat kā LTV1, arī LTV7 pieder Latvijas Televīzijai (LTV).

One thought on “Skatītākie televīzijas kanāli Latvijā pēdējo gadu laikā

  1. Pingback: “Cosmos” dalībnieki šobrīd – Grupa Cosmos

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *